Niezapomniane koncerty na festiwalowej scenie w Ourem

W Ourem zakończyła się II edycja Międzynarodowego Festiwalu Kulturalnego Shrines of Europe, w którym udział wzięli artyści z miast członkowskich naszego stowarzyszenia. Był to czas wielu wspaniałych koncertów, wspólnego muzykowania, ciekawych spotkań, rozmów i dyskusji.  Czas, który minął od zakończenia wydarzenia, daje nam możliwość szerszego spojrzenia na jego wyjątkowy ponadnarodowy wymiar.
Jednym z celów naszego Stowarzyszenia, będącego międzynarodową organizacją, jest zachowanie wspólnego dziedzictwa. Czerpiąc z doświadczeń i dorobku naszych przodków, naturalnym wydaje się więc odnawianie i promowanie oraz pielęgnowanie tradycji w celu zachowania ich dla przyszłych pokoleń.
Festiwal powstał z inspiracji wszystkich 7 miast członkowskich i stworzył przestrzeń, dzięki której jeszcze wyraźniej zaprezentowaliśmy kultury i style naszych miast, pokazując jednocześnie, że to co nas dzieli, może jednocześnie nas połączyć, tworząc wyjątkową wielowymiarową, różnorodną jakość.
Najważniejszą częścią festiwalu były oczywiście występy zaproszonych grup. Dla miłośników muzyki był to naprawdę wyjątkowy czas – pięć dni wypełnionych muzyką, międzynarodowi artyści oraz program pełen różnorodności. Występy artystów z Polski, Niemiec, Austrii i Francji, a także lokalnych portugalskich wykonawców zostały pozytywnie przyjęte przez festiwalową publiczność. O wszystkich wykonawcach pisaliśmy tutaj.
Muzyka rozrywkowa i tradycyjna z Polski, folklor z Niemiec, Portugalii i Austrii, utwory operowe z Francji, to tylko niektóre z występów muzycznych podczas festiwalu.
W Ourem była także okazja, aby zobaczyć naszą wystawę fotografii "Shrines of Europe the path of culture and spirituality", która podróżuje z miasta do miasta przybliżając publiczności piękno naszych miast-sanktuariów.
Oprócz strawy dla ducha, było również co nieco dla ciała – pokazy kulinarne szkoły gastronomicznej w Ourem, prezentującej wariacje na temat regionalnych kuchni miast Shrines of Europe, a także specjalnie na tę okazję przygotowane stoiska z regionalnymi produktami z krajów Shrines of Europe. Bez wątpienia miłośnicy najlepszych przysmaków mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile i lepiej poznać kulturę i tradycje gastronomiczne regionów Shrines of Europe.
Oprócz festiwalu, w Ourem odbyło się także Walne Zgromadzenie naszego stowarzyszenia, podczas którego dyskutowaliśmy o przyszłości organizacji, wspólnych projektach i planach na kolejne lata. Odbyły się także wybory zarządu stowarzyszenia.  Z przyjemnością informujemy, że niezmiennie w kolejnych latach Przewodniczącym będzie Burmistrz Ourem,  Pan Luis Miguel Albuquerqu, a zastępcami Przewodniczącego Włodarze miast Częstochowa i Lourdes. Serdecznie gratulujemy!
Międzynarodowy Festiwal Shrines of Europe to już nasza tradycja. Po I edycji, która odbyła się w Częstochowie w 2023 roku, w tym roku w Ourem nasi artyści mieli okazję zaprezentować się po raz drugi. Publiczność festiwalowa dopisała, potwierdzając tym samym swoje zainteresowanie tym jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciem
Zdradzimy wam sekret - to jeszcze nie koniec  Za rok spotkamy się w Loreto we Włoszech i tam też wspólnie będziemy prezentować naszą działalność. Oczywiście – już dziś zapraszamy.

Do zobaczenia za rok!


PS: My już nie możemy się doczekać...

 


Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Jeśli będziesz nadal korzystać z tej witryny, założymy, że jesteś z niej zadowolony